Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
11 postów 3 komentarze

Tako rzecze Cieśla Górniczy

Cieśla Górniczy - Tragiczna śmierć, zabójstwo dr Dariusza Ratajczaka, spowodowała, iż zrozumiałem, że mówienie prawdy jest śmiertelnie niebezpieczne, a media są narzędziem dezinformacji oraz indoktrynacji.

Słów kilka o kanarku Ziemkiewicza i Jakubowej drabinie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od czasu antypolskiej masońskiej konfederacji barskiej, Polacy są karmieni wyłącznie kłamstwami, pedagogiką wstydu oraz epatowani zdrajcami udrapowanymi na bohaterów i patriotów.

 

 

 

W poprzedniej notatce skupiłem się na roli kartelu I.G. Farben w rozpętaniu II wojny światowej, oraz na kolportowanych kłamstwach przez „czołowych, wielokrotnie nagradzanych publicystów.”
Jednak zakończenie (?) II wojny światowej, w relacji Ziemkiewicza i jemu podobnych, jest dokładnie taką samą bujdą, jaki i opisywany przez niego początek.
Rżniecie goja metodą na Ziemkiewicza, polega na wpuszczenie słuchacza/czytelnika w gąszcz nieistotnych szczegółów zaciemniających obraz wojny oraz skutki działań poszczególnych aktorów tego dramatu.  Mało kto może się potem połapać co w tej ziemkiewiczowskiej narracji jest ważne, a co jest nieistotne. Brnięcie w szczegółach ma również inny cel, przekonuje mianowicie odbiorcę przekazu o nieprzeciętnej wiedzy autora. „Ziemkiewicz, to prawdziwy ekspert od II wojny światowej i wielki erudyta”, myśli sobie leming.
Tak więc dzięki Ziemkiewiczowi i jemu podobnym faryzeuszom, wiemy że we wrześniu razem z rządem i prezydentem do Rumunii, szosą na Zaleszczyki,  ewakuował się również Kanarek. Roli kanarka w dziejach wojny nie znamy, ale nie wiemy też  z jakiego powodu wybuchła ta wojna i kot jest za nią odpowiedzialny. Konfabulacje Ziemkiewicza nie trzymają się „ziemkiewiczowskiej kupy”, są to raczej nie powiązane ze sobą przebłyski talentu SF autora.
A co ma do rzeczy Jakubowa Drabina, z której szczeble były przez stulecia pożądaną relikwią, sprzedawaną na różnych odpustach? Ano to, że ta drabina istniała dokładnie tak jak most drogowy w Zaleszczykach. Może się mylę, mocno zaawansowana skleroza nie pozwala mi mieć pewności, ale w Zaleszczykach nie było mostu. Most drogowy był w Kutach. Tak że ewakuacja Kanarka przez Zaleszczyki to zwykła ściema Ziemkiewicza. Jest to jednak absolutnie bez znaczenia, ponieważ bajki i literatura SF rządzą się swoimi prawami i zmaterializowanie się mostu na użytek narracji Ziemkiewicza, nie jest niczym nadzwyczajnym. Potwierdzi to zapewne również pan Gadowski, świadek wielu cudów. Nie jest to niczym szczególnym również dlatego, że pan Ziemkiewicz, jako weteran marksizmu zna zarówno teorie jak i praktykę dyskursu, dla którego fakty są absolutnie bez znaczenia. O ile się nie mylę, tymi samymi zasadami co dyskurs, rządzi się również hagada, ulubiony gatunek literacki pana Ziemkiewicza, o którym jednak, nie wiedzieć czemu, nie wspomina w swojej autoprezentacji.
Dość tych rozważań natarty ogólnej i skupiam się na kłamstwach związanych z niemającym miejsca zakończeniem II wojny światowej.
Pan Ziemkiewicz utrzymuje, że 9 maja 1945r III Rzesza podpisała bezwarunkową kapitulację.
A jaka jest prawda? Podaję ją za panem Brzeskim.

7 maja 1945 r. o godz. 2:41 w kwaterze gen. Dwighta Eisenhowera, dowódcy spedycyjnych sił zbrojnych, na terenie Francji w mieście Reims, niemieckie siły zbrojne podpisały bezwarunkową kapitulację. Na podstawie upoważnienia Naczelnego dowódcy Wehrmachtu Wielkiego Admirała Karl Dönitz Podpisy złożyli gen. armii Alfred Jodl - w imieniu naczelnego dowództwa sił zbrojnych i Wehrmachtu),
admirał Hans-Georg Friedeburg - w imieniu Kriegsmarine
i mjr Wilhelm Oxenius - w imieniu Luftwaffe.
Ze strony aliantów protokół podpisał gen. Walter Bedell Smith.
Godzina 2:41 jest czasem kiedy podpis złożył reprezentujacy Sowiety gen. Iwan Susłoparow.

Na żądnie Stalina, w celach propagandowych, powtórzono ceremonię następnego dnia. 8 maja 1945r. o północy czasu lokalnego, a 9 maja według czasu moskiewskiego, w Berlinie w kwaterze marszałka Gieorgija Żukowa, w gmachu szkoły saperów w dzielnicy Karlshorst, działając z upoważnienia wielkiego admirała Karla Dönitza, Niemcy ponownie podpisali bezwarunkową kapitulację sił zbrojnych III Rzeszy.
Podpisy złożyli:
Szefa Naczelnego Dowództwa Wehrmachtu i Naczelnego Dowódcy Wojsk Lądowych feldmarszałek Wilhelm Keitel,
Naczelny Dowódca Marynarki Wojennej admirał Hans-Georg von Friedeburg i generał pułkownik lotnictwa Hans-Jürgen Stumpff,
jako reprezentant Naczelnego Dowódcy Sił Powietrznych, feldmarszałek Robert Ritter von Greim.
Kapitulację przyjmowali:
reprezentujący USA gen. Carl Spaatz,
reprezentujący GB marszałek Arthur Tedder
reprezentujący CCCP marszałek Gieorgij Żukow.
Z ramienia Francji na ceremonii podpisania kapitulacji był obecny generał generała Jean de Lattre de Tassigny. Feldmarszałek Wilhelm pozwolił sobie na złośliwą uwagę, że de Tassigny powinien złożyć podpis po obu stronach – jako składający i przyjmujący kapitulację.

Jak widać, żadna z tych kapitulacji nie dotyczyła III Rzeszy jako państwa i nie była dokumentem de iure kończącym wojnę, która również de facto trwała nadal.  Był to jedynie dokumentem wstrzymującym działania zbrojne Brytyjczyków i Amerykanów na terenie Zachodniej Europy. Działania zbrojne na terenie Wschodniej Europy trwały, z różnym nasileniem,  praktycznie do 21 października 1963r kiedy to został zabity ostatni żołnierz Niezłomny Józefa Franczaka ps. Laluś.
Moim zdaniem pacyfikacja Praskiej Wiosny 21 sierpnia 1968r była również aktem „II wojny światowej w fazie uśpienia”.
Na polecenie Stalina, jak na urągowisko, w krajach okupowanych przez ZSRR dzień 9 maja został ustanowiony dniem zwycięstwa. „Utrwalacze masońskiej wizji historii” pokroju Ziemkiewicza podtrzymują w Polakach to kłamstwo, jako jedyną prawdziwą wersję historii.
Istnienie III Rzeszy potwierdziło orzeczenie niemieckiego, BRD, Trybunał Konstytucyjny z 17 sierpnia 1956r. „ III Rzesza Niemiecka mimo załamania w 1945r., nie uległa likwidacji”. Potwierdzają to również bieżące akty prawne odwołujące się do „Rzeszy Niemieckiej”. Obecne Niemcy to ersatz państwo, na czas „całościowej” odbudowy Niemiec, nie posiadające konstytucji i na mocy Kanzlerakte całkowicie zależne od aliantów.
Ponieważ Polska też nigdy nie skapitulowała, to de iure II Rzeczpospolita również istnieje i jest w stanie wojny z III Rzesza. Obecnie ucieleśnieniem majestatu II RP jest urzędujący prezydent Rządu Polskiego na Wychodźstwie, Jerzy Zbigniew Hrabia Potocki, będący w prostej linii konstytucyjnym następcą ostatniego prezydenta w kraju Ignacego Mościckiego.
Niestety jesteśmy też formalnie w stanie wojny również z Rosją, jako spadkobierczynią prawną CCCP oraz ze Słowacją.
Mylą sie okrutnie Ci, którzy uważają, że brak kapitulacji III Rzeszy lub brak traktatu pokojowego z Polską, tj II RP jest bez znaczenia. Mylą się okrutnie, jeżeli sądzą, że fakty dokonane są istotniejsze od stanu formlnego. Może tak być jedynie do czasu, kiedy za kulisami wielkiej polityki, nie pojawi się ktoś, kto przypomni sobie o stanie prawnym i zakwestionuje stan faktyczny.

Nieszczęście Polaków polega na tym, że nasze dzieci i młodzież uczą akademiccy oszuści, którzy otrzymują dyplomy, nie za wiedzę, ale za stopień indoktrynacji lub/ i zidiocenia.
W Internecie, zwłaszcza na fb istnieje pajęczyna takich politruków pokroju Ziemkiewicza, mącącym w głowach również dorosłym i słabym psychicznie internautów, którzy po takiej obróbce nie są w stanie ustalić własnego imienia, a co dopiero skojarzyć, że UE jest materializacją planów I.G. Farben i realizacją celów bnaksterów, na których zlecenie została rozpętana przez II wojna światowa. Wypada w tym miejscu zwrócić uwagę, że żaden z winnych tej wojny nie został oskarżony.  W jakiś cudowny sposób uniknęli kary. Wiemy jedynie że Rockefellera kosztowało to ponad 8 mln dolarów, tyle bowiem zapłacił za działkę pod budowę ONZ. Czy musiał jeszcze coś dorzucić tego nie wiem. Jednak kwota 8 , 80, czy 800 mln, w obliczu zysków z II wojny światowej, jest kwotą nieistotną i pomijalną w rozliczeniach. Najistotniejszym jest to, że dzięki pieniądzom udało im się wymiksować z kart historii i zatrzeć swoją zbrodniczą rolę. Pieniądze dały im możliwość zatrudnienia ziemkiewiczów do napisania historii pod ich dyktando, w której jedynym winnym jest wariat kapral Adolf Hitler.

Aby definitywnie zamknąć temat Rafała Ziemkiewicza, wspomnę jeszcze o jego poglądach na współczesność.
Według niego Izrael to cząstka świata zachodniego w Palestynie, a nasza negatywna opinia o roli tego państwa w tym rejonie, to tylko kwestia stereotypów wynikająca z niewiedzy. Izrael w tym rejonie spełnia rolę stabilizującą.
Taki pogląd, nie podlega ocenie merytorycznej. Autor takiej tezy, podlega jedynie ocenie medycznej.

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Znam jeszcze gorszych sączących jad w serca młodzieży . Popatrz na debili którzy są profesorami . Wiem kto i na jakiej zasadzie im to dał . Poszukaj sam . Ave. : https://www.youtube.com/watch?v=b_MgIPhrS1g
 • Autorze
  Ziemkiewicza ojciec to żyd uratowany i przysposobiony po wojnie przez polską rodzinę Ziemkiewiczów, stąd ma to nazwisko. Wydeptywał z Olbrychskim, Lindą ścieżki do Moniczki Margulisowej vel Wolskiej vel Jaruzelskiej, lecz Wojtek ponoć ich pistoletem przegnał.
 • Autor
  ...również docierały do mnie wieści, że Ziemkiewicz pochodzi z rodziny żydowskiej uratowanej przez Polaków Ziemkiewiczów - więc nazwisko jest przejęte, a polskie pochodzenie - wysoce wątpliwe. Dwie rzeczy zwracają uwagę: pierwsza to taka, że Ziemkiewicz i jego drużyna z Saloniku Politycznego i jego okolic, a więc Janecki, Warzecha, Semka, Gmyz itp są od zawsze zakotwiczonymi w opinii publicznej dziennikarzami niezależnymi, opozycyjnymi, czy jak ich tam zwał. Jaka by władza nie była u steru, oni zawsze byli aktywni, mało tego - zawsze mieli jakiś program telewizyjny, czy radiowy. Nikt ich nie prześladował, nikt nie zwalniał na suchy chleb i wodę. Tak się im jakoś szczęśliwie układało - przypadkiem podobnie jak innym opozycjonistów, którzy nawet jak trochę posiedzieli w więzieniu - to zaraz po wyjściu trafili na bezpańską flotyllę tirów albo coś podobnego. Tak już jest, jak ktoś ma w życiu trochę szczęścia - albo jest zadaniowanym na opozycjonistę - co w tym przypadku jest raczej prawdopodobniejsze.
  Tak, że jeżeli o mnie chodzi od dawna nie mam złudzeń - niejako dla potwierdzenia i trochę z szkodliwego przyzwyczajenia oglądam Salonik Polityczny - by zobaczyć czy któryś z gości wspomni w swoich analizach politycznych polskiej sytuacji obecność takiego czynnika jak państwo okupujące tereny Palestyny - nic takiego się nie zdarza - jeżeli to państwo/raczej plemię jest wspominane to jedynie jako niedościgły wzór do naśladowania
  Zatem Ziemkiewicz spoko - dawno stoi na rynku z gołym zadkiem - tylko jeszcze o tym nie wie

  Drugi element - to typ fizjonomii - te rzeczy wychodzą w późniejszym wieku, za młodu poza przypadkami modelowymi, czasem trudno się zorientować w przynależności etnicznej. U Ziemkiewicza to coraz bardziej widać.

  Podobna przypadłość dotyczy żydówek - za młodu są naprawdę ładne i kuszące i nie kojarzą się z nacją wiadomą. Kto się załapie - później oczy ze zdumienia przeciera, gdzie też się ta ślicznotka podziała?..............

  Więc jak życiu, trochę szczęścia trzeba mieć - jeden wpadnie na flotyllę tirów - inny na żonę żydówkę
 • @ Autor
  "Izrael w tym rejonie spełnia rolę stabilizującą.
  Taki pogląd, nie podlega ocenie merytorycznej. Autor takiej tezy, podlega jedynie ocenie medycznej."

  Załączam obrazek - dla tych, co nie wiedzą:

  http://3.bp.blogspot.com/-NNoJ2jbs6Yg/VB9WKnOVBGI/AAAAAAAAEcI/J7JRo_f1jJg/s1600/palestina-perca-territorios.jpg

  Oczywiście 5*
 • @Andrzej Tokarski 13:08:23
  "Podobna przypadłość dotyczy żydówek - za młodu są naprawdę ładne i kuszące i nie kojarzą się z nacją wiadomą. Kto się załapie - później oczy ze zdumienia przeciera, gdzie też się ta ślicznotka podziała?.............."

  O ile się nie mylę, to zjawisko dotyczy chyba wszystkich nacji...? Oczywiście poza Francją ;-)

  http://celebrityinsider.org/wp-content/uploads/2017/04/Brigitte-Macron-Emmanuel-Wife.jpg
 • @Jasiek 17:49:48
  chłopiec na zdjęciu ma ładną mamusię
 • @Andrzej Tokarski 22:48:30
  Nie mamusię tylko Babcię 74 letnią.
 • @kula Lis 67 15:59:39
  gratuluję odblokowania :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031